آتلیه عروس و داماد

یکی از مهم ترین دغدغه های عروس و دامادها ، انتخاب یک آتلیه عکاسی مناسب برای ثبت زیباترین لحظات زندگی شان می باشد . معمولا با گذشت زمان ، جزئیات مراسم عروسی به فراموشی سپرده میشود و عکس های عروسی تنها یادگارهای این مراسم هستند که خاطرات را با خود یدک می کشند و حتی برای اطرافیان و افرادی که در جشن عروسی حضور نداشته اند ، جذابیت دارند . با این اوصاف بی دلیل نیست که همه عروس و داماها برای داشتن عکس های عالی به دنبال بهترین آتلیه عکاسی عروس باشند و روزهای زیادی را صرف تحقیق در مورد عکاسی و آتلیه عروس کنند .

آتلیه عکس عروس و داماد
آتلیه عکس عروس و داماد

انتخاب آتلیه عروس خوب :

در سالهای اخیر با افزایش تعداد آتلیه ها ، انتخاب آتلیه عکس عروس و داماد کمی سخت تر از سابق شده است اما با بکارگیری چند راهکار ساده می توانید ، محدوده انتخابی را کوچکتر کنید و زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید . انتخاب یک آتلیه عروس خوب میتواند بر مبنای موارد زیر صورت گیرد :

۱ – سبک ها و سلیقه ها بسیار متفاوت است ، آتلیه ای را انتخاب کنید که نزدیکترین سلیقه را به شما داشته باشد . این مورد کلیدی ترین موضوع در رضایت شما از نتیجه کار خواهد بود .

۲ – سابقه حرفه ای عکاس را در نظر بگیرید . تجربه پدر علم است و البته در کنار آن میتوان یادآور شد که تداوم کار ، نشانه تعهد حرفه ای ست . سن فیلمبردار و عکاس و تاریخ اخذ مجوز آنها از اتحادیه مربوطه را چک کنید .

۳ – در هنگام بازدید از آتلیه به رنگ آمیزی فضای اختصاصی ، ایده های به کار برده شده در دکور و … توجه کنید و آتلیه ای را انتخاب کنید که محیط آن زیبا و جذاب است و از رنگ های خاص استفاده شده باشد .

۴ – در مورد تجهیزات آتلیه مانند دوربین ها ، فلاشها و تجهیزاتی ( فلاش پرتابل ، هلی شات و رفلکتورها) که برای عکاسی فضای باز آورده میشود ، صحبت کنید . مسلما تعداد دوربین های مورد استفاده در مراسم ، کیفیت دوربین ها، کرین و هلی شات می تواند روی نتیجه کار تاثیر زیادی داشته باشد .

۵ – از موارد مهم دیگر که باید به آنها دقت کنید ، ایده های عکاس است که میتوانید با بازدید از کارهای قبلی عکاس از آن مطلع شوید . از عکاس بخواهید عکس های قبلی خود را بدون ادیت و با ادیت به شما نشان دهد ، به روتوش عکسها ، بگ گراند عکس ها ، نور عکس ها ، محیط عکاسی و کیفیت و میزان شارپ بودن عکسها دقت کنید و از همه مهم تر به مدل های ژست عروس و دامادها در عکس هایشان توجه کنید . این را در نظر بگیرید که روتوش زیاد عکسها ، آنها را مصنوعی جلوه می دهد .

۶ – پیشنهاد میکنیم در صورتی که مایلید عکاس شما بانو باشند آتلیه ای را انتخاب کنید که تمام پرسنل آن ، خانم هستند و حتما قید کنید که می خواهید به باغ های شخصی بروید زیرا معمولا باغ هایی که آتلیه دارها پیشنهاد می دهند باغ هایی هستند که همزمان چند عروس و داماد دیگر و اکیپ عکاسی آنها در حال گرفتن عکس های عروسی هستند و ممکن است این موضوع شما را معذب کند .

۷ – اگر میخواهید در کنار میهمانان خود ، عکس های یادگاری داشته باشید ، باید آتلیه ای را انتخاب کنید که خدمات آتلیه سیار در باغ و یا تالار را داشته باشد و عکسهای زیبایی را در کنار خانواده و دوستان از شما ثبت کند .

۸ –  رفتار فیلم بردار و عکاس را به دقت بررسی کنید ، اگر رابطه عکاس با عروس و داماد صمیمانه باشد ، عروس و داماد احساس راحتی بیشتر با عکاس میکنند و نهایتا میتوانید راحت تر نظرات خود را با او درمیان بگذارید . در ضمن تیمی که همراه فیلمبردار می آید باید سرشار از انرژی و ایده های نو باشند تا بتوانند لحظات زیباتری را برای شما ثبت کنند .

۹ – فیلم عروسی نیز در کنار عکسها بسیار مهم است خصوصا اگر قصد ساخت کلیپ اسپرت برای نمایش در سالن عروسی را نیز مد نظر داشته باشید . برای داشتن یک فیلم عروسی خوب باید فیلم نامه ی خوب و عکاس حرفه ای و در کنار آنها دوربین های مجهز داشته باشید . در هر آتلیه ای در مورد سناریو فیلم عروس و داماد پرس و جو کنید .

۱۰ – مطمئن شوید که عکاس عروسی در هر روز فقط از یک جشن عروسی ، عکس تهیه کند . در این صورت عکسبرداری و فیلم برداری مراسم شما با آرامش بیشتری صورت میگیرد که در کیفیت کار شما تاثیر زیادی خواهد داشت .

۱۱ – انتخاب آتلیه در نزدیکی تالار مراسم عروسی نیز حائز اهمیت است . برای مثال اگر آتلیه عروس در غرب تهران و تالار عروسی در شرق تهران باشد ، مسافت این دو  با در نظر گرفتن ترافیک عادی شهر نیز کسالت آور خواهد بود . بنابراین با انتخاب تالار و آتلیه عروس در نزدیکی هم میتواند با آرامش عکسبرداری کنید و به راحتی پس از عکسبرداری در مراسم و کنار میهمانان حاضر شوید .

آتلیه عکس عروس و داماد در تهران
آتلیه عکس عروس و داماد در تهران

آتلیه عروس و داماد فرمالیته :

یکی از روشهای جدیدی که برای بهبود کیفیت عکس عروس و داماد ، استفاده میشود ، برگزاری فرمالیته مراسم  عروسی ست . در عروسی فرمالیته ، میتوانید در فاصله دلخواه از زمان برگزاری مراسمتان ، عکاسی و فیلمبرداری را با فراغ بال انجام دهید . هر چند داشتن عروسی فرمالیته هزینه هایی به همراه دارد اما این روش ، مزایایی نیز به همراه دارد :

  • وقتی قبل از مراسم اقدام به گرفتن عکس عروسی می کنید با داشتن وقت اضافه و آزاد برای عکاس ، می توانید عکس های بهتر و البته بیشتری داشته باشید . معمولا عروسی فرمالیته به جای اینکه تا ساعت ۴ عصر به پایان برسد ، تا شب طول کشیده و این امر موجب می شود که در این زمان مفید ، عکس ها با آرامش بیشتری گرفته شده و در زمان انتخاب عکس برای چاپ آلبوم عروس خود، شاهد این ماجرا خواهید بود .
  • با توجه به فرمالیته بودن و اینکه مهمانان در انتظار شما نیستند ، با روحیه بهتر و آرامش بیشتری در فیلم و عکستان ظاهر می شوید که نهایتا کار زیباتری خواهید داشت .
  • از همه مهم تر اینکه در روز مراسم خود که باید زیباتر از هر روز بنظر برسید نیازی نیست از صبح خیلی زود از خواب بلند شده و به دنبال کارهای عروسی خود نظیر آرایشگاه باشید . می توانید راحت بخوابید و با آرامش کامل طوری برنامه ریزی کنید که برای ساعت ۳ آماده باشید .
آتلیه عکس عروس در تهران
آتلیه عکس عروس در تهران

نکاتی که در عروسی فرمالیته باید در نظر بگیرید :

  •   از آنجایی که معمولا مراسم فرمالیته عروسی قبل از مراسم اصلی انجام می گردد ، باید زمان کافی برای سفارش و خرید لباس عروس را داشته باشید و آنرا در الویت قرار دهید .
  •  هزینه آرایشگاه را در نظر بگیرید . یکی از هزینه هایی که برای عروسی فرمالیته باید در نظر بگیرید هزینه سالن زیبایی ست . در روز عروسی فرمالیته نیز عروس باید به آرایشگاه رفته و خود را برای عکس های عروسی آماده کند . البته در این مورد اکثر آرایشگاه های عروس ، نهایت همکاری را دارند و معمولا آرایشگاه های زنانه چیزی حدود سی درصد هزینه کل را بابت آرایش مجدد عروس می گیرند که در این صورت هزینه ی آرایشگاه شما دو برابر نمیشود .
  • هزینه آتلیه به مخارجتان اضافه می شود . یکی دیگر از هزینه هایی که احتمالا باید بپردازید به آتلیه عکاسی عروسی است . این که می گوییم احتمالا به این دلیل است که بعضی از آتلیه های عکاسی این هزینه ی اضافی را از ابتدا در هزینه های خود گنجانده  و دیگر این موضوع را مطرح نمی کنند ولی بعضی دیگر ، زمانی که با مشتری به توافق می رسند هزینه های آنرا عنوان می کنند . آتلیه های عکاسی هزینه ای که اضافه می کنند مربوط به فیلمبرداری و تجهیزات و نیز حمل و نقل گروه فیلمبرداری بوده و البته این موضوع کاملا منطقی است . گاهی نیز عکس ها دقیقا هزینه یک مراسم واقعی را از شما میگیرند  و این یکی از مواردی ست که به شما حق انتخاب می بخشد .
  • هزینه دسته گل عروس و ماشین عروس را نیز لحاظ کنید . هرچند میتوانید این کار را خودتان و با وسواس کمتری انجام دهید اما برای زیباتر شدن عکس ها ، میتوانید گل آرایی ماشین عروس را به متخصصان این کار بسپارید . در ضمن این فرصت این را دارید که ماشینی متفاوت نیز اختیار کنید .
آتلیه عروس در تهران
آتلیه عروس در تهران

نکته مهم :
در هر شرایطی هزینه آتلیه عروس و داماد را در نظر بگیرید . بالا بودن قیمت آتلیه عروس حتما دلیل کیفیت کار نیست . اما آتلیه های ارزان قیمت عروس و داماد نیز باید بطور دقیق بررسی شوند که نهایت تنها یادگاری ازدواجتان ، ارزشمند باشد . همچنین با تحمیل مخارج زیاد ، سایر روزهای زندگیتان را با استرس تامین این مخارج روبرو نکنید .

پیشنهاداتی برای داشتن زیباترین عکس های عروسی :

۱ – در هر مراسم عروسی لحظات طلایی و تکرار نشدنی وجود دارد که باید از عکاس مراسم عروسی بخواهید از آنها عکس بگیرد .

۲ – در کنار بزرگترهای خانواده و دوستان صمیمی خود حتما عکس بگیرید . این عکس ها در سالهای بعد از مراسم از سایر عکسهایتان چشم نوازتر خواهند بود .

۳ – – برای ایده گرفتن و آشنایی با ژست های عکس عروس و داماد می توانید در دنیای مجازی جستجو کنید و عکس های عروسی که دلتان میخواهد داشته باشید را لیست کنید و به عکاستان بدهید تا فراموش نکنید چه عکس های عروسی را می توانید یادگار داشته باشید . لیست عکس های عروسی کمک می کند با برنامه تر باشید .

۴ – گرفتن عکس های یادگاری در خلال مراسم بعدها خاطره های خوشی را در ذهن تان تداعی خواهد کرد .

۵ – عکس های عروسی وقتی زیبا می شود که شما از ته قلبتان شاد باشید و این خوشحالی در تمام عکس های شما نمایش داده شود .

آتلیه عروس در شرق تهران
آتلیه عروس در شرق تهران

×