ترفندهای جالب برای کیک عروسی

چند توصیه مهم برای انتخاب کیک عروسی

چگونه مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید

۱٫نمونه کیک را در خواست کنید. ممکن است شما کیکی صورتی را سفارش دهید اما آن صورتی که قناد با مواد موجود در آشپزخانه‌اش برای‌تان در می‌‌آورد آن طیفی نباشد که می‌خواهید برای همین در روز عروسی یک دعوای حسابی بین شما و قناد پیش بیاید بنابراین حتما قبل از روز عروسی نمونه‌ای هرچند کوچک را از کیک ببینند.

 

۲٫ به ذائقه مهمان‌ها گیر ندهید. بعضی عروس دامادها هنگام انتخاب کیک‌شان در قنادی باعث سردرد قناد می‌شوند آن‌قدر که در مورد انتخاب کیک وسواس به خرج می‌دهند و درست زمانی که به نظر می‌رسد کیکی را پسندیده‌اند یکی از آنها گیر می‌دهد:« نکند خاله بابات به گردو حساسیت داشته باشد»، « نکند عموی مامانم این طرح را مسخره کند» و نگرانی‌هایی از این دست.

 

۳٫ رنگ‌های مصنوعی را انتخاب نکنید. ‌رنگ‌هایی تندی چون سبز یشمی، آبی نفتی، سرخابی یا بنفش سیر مسلما از نوع مصنوعی‌اند و بعد از خورده شدن کیک دهان تمام مهمان‌ها را رنگی می‌کنند و اگر تکه‌ای از خامه آغشته به این رنگ‌ها خدای نکرده بر لباس خودتان یا یکی از مهمان‌ها بیافتد تا پایان جشن باید به فکر لکه زشت آن بود. برای هماهنگ کردن کیک‌تان با تم عروسی از روبان‌های رنگی و گل‌های طبیعی استفاده کنید و خامه کیک را سفید ساده سفارش دهید.

 

۴٫ در مورد بودجه‌تان صادق باشید. به قناد رک و راست بگویید که برای کیک عروسی‌تان حداکثر می‌توانید چقدر پول خرج کنید در غیر این صورت او با این همه مشتری باید برای شما کلی حرف بزند و آخر سر هم متوجه نشود دقیقا چه می‌خواهید.

رنگ‌های مصنوعی را انتخاب نکنید. ‌رنگ‌هایی تندی چون سبز یشمی، آبی نفتی، سرخابی یا بنفش سیر مسلما از نوع مصنوعی‌اند و بعد از خورده شدن کیک دهان تمام مهمان‌ها را رنگی می‌کنند

۵٫ مراسم کیک را برای پایان شب نگذارید. این روزها در بیشتر عروسی‌ها مراسم کیک کمی قبل از صرف شام اجرا می‌شود سپس کیک را سر میز شام می‌گذارند تا مهمان‌ها خودشان آن را سرو کنند. پیشنهاد ما این است که بریدن کیک عروسی را بگذارید برای همان اوایل عروسی در این صورت هم قیافه شما و همسرتان خسته نیست و در عکس‌ها بد شکل نمی‌افتد، هم قبل از این‌که عکاس مجلس را ترک کند هنگام بریدن کیک از شما عکس‌های بکر می‌گیرد و درضمن کیک هم به مدت طولانی در آشپزخانه نمی‌ماند و احتمال خراب شدن دکورش کم می‌شود.

یک ترفند ساده و کاربردی برای صرفه جویی در قیمت کیک

شاید کیک های بسیار بزرگ و چند طبقه را دیده باشید و به خاطر قیمت بالای آن، از خرید و سفارش آنها صرف نظر کرده باشید. در اینجا می خواهیم یک ترفند عالی به شما بیاموزیم به طوری که بتوانید یک کیک باشکوه و شکیل را با کمترین قیمت طراحی کنید. با استفاده از ترفند زیر می توانید یک کیک چند طبقه و زیبا سفارش دهید

استفاده از طبقات “جعلی” برای کیک عروسی. اگر خود قناد قبلا با این ترفند آشنا نبود، از او بخواهید که برای ساخت طبقات بالایی کیک، از اسفنج استفاده کند و فقط روی آن را با خامه و… تزئین کند. به طوری که درست مثل یک کیک واقعی به نظر برسد. کیک بزرگ و شکیل شما چشم ها را به خود خیره خواهد کرد.

بهترین تالارهای پذیرایی ، تالارهای ویژه در تهران، باغ تالارهای مجلل و شیک  را میتوانید در سایت تالار پلاس جستجو کنید.

109 total views, 1 views today

×