جلوگیری از اضافه وزن بعد از عروسی

چگونه از اضافه وزن بعد از عروسی جلوگیری کنیم

روز عروسی برای هر عروس خانمی یکی از مهترین روز در زندگی اش می باشد و با بکارگیری روش های مختلف در تلاش است تا به اندامی ایده آل برسد تا بتواند در روز عروسی خود بدرخشد. بعد از عروسی و گذشت چند ماه ممکن است به اضافه وزن دچار شوید. در سایت تالار پلاس مقاله ای درباره حفظ و سلامتی پس از ازدواج و جلوگیری از اضافه وزن در اختیار عروس خانم های عزیز قرار داده است.

پس از ازدواج بهترین راه برای دنبال کردن یک برنامه ی سالم و روتین غذایی چیست ؟

وقتی درباره یک روش زندگی سالم حرف می‌زنیم، برنامه‌ ریزی واقعا مهم‌ترین کلید است. همانطور که هیچ عروس و دامادی حاضر نیست تا در روز عروسی خود بی‌گدار به آب بزند، پس از عروسی هم به یک برنامه‌ی غذایی و ورزشی منظم برای دستیابی به یک زندگی سالم نیاز دارد. به صورت هفتگی برای وعده های غذایی خود برنامه ریزی کنید و از آن برنامه به عنوان یک پایه و اساس برای لیست خریدتان بهره ببرید. 

تصورات رایج و نادرست درباره تغذیه سالم

اغلب مردم تصور میکنند که تغذیه سالم هزینه بر و گران است. اما با کمی حساب و کتاب ساده متوجه می شوید که یک غذای خانگی به مراتب کم خرج تر از غذای بیرون است. ارزش غذایی بیشتری نسبت به غذاهای آماده بیرون دارد و هزینه کمتری هم دارد و از همه مهم تر به چاقی و اضافهن نمیرسید.

راهکارهایی درباره غذاخوردن در رستوران

اگر شما از آن دسته زوج هایی هستید که خوردن غذا در بیرون از خانه و رستوران را دوست دارند می توانید در هفته دو بار به رستوران بروید. زیاده روی نکنید و با یک اشتها آور و یا یک دستر به صورت شریکی با همرستان میل کنید. گاهی اوقات غذای اصلی را نیز شرکی بخورید یعنی نصف مقدار غذاهایتان رابا یکدیگر تعویض کنید. سعی کنید تا مقداری کافی از غذای باقیمانده را هر دو به خانه ببرید تا برای وعده ی دیگر نیز غذا داشته باشید. یا اگر هر دو شاغ هستید در شب هایی که دیروقت به خانه می آیید چیزی برای خوردن داشته باشید.

روی اعداد سمج نباشید: خیلی‌ها را می‌شناسم که هر ذره کالری را می‌شمارند و خودشان را دیوانه می‌کنند. یا اگر عددی که دوست ندارند را روی ترازو ببینند خودشان را در تغذیه تنبیه می‌کنند. این رابطه‌ای خوب با غذا و خودتان نیست.

غذا را قبل از سرو در بشقاب بکشید: دیس‌هایی بزرگ روی میز شما را وسوسه می‌کند تا بیشتر بخورید. ریختن غذا در هر بشقاب نه تنها کمک می‌کند تا مقداری که می‌خورید را کنترل کنید، بلکه به شما این اجازه را می‌دهد تا بر مقدار باقی مانده برای وعده‌ای دیگر حساب کنید.

به یک بشقاب قانع باشید: نیمی از بشقاب را با سبزیجات (یا میوه) و ۴/۱ آن را با مقدار اندکی پروتئین و ۴/۱ آن را با غلات تازه پر کنید. مطمئن شوید تا از مواد مغذی متنوع در بشقاب هر وعده‌تان بهره می‌برید. اینکه یک غذای سالم و کامل را در بشقابتان داشته باشید مهم‌تر از نگرانی درباره‌ی این است که چه مقدار کالری در آن بشقاب وجود دارد.

بد و خوب را فراموش کنید: هیچ غذای خوب و بدی وجود ندارد، فقط غذاست. هروعده‌ی منظم و بابرنامه با کمک اعتدال و میانه روی به تناسب اندام شما کمک می‌کند. پس خیلی به خودتان فشار نیاورید. میانه‌رو باشید.

تنقلات را به طور ویژه تهیه کنید: برای مثال اگر شما از آن دسته کسانی هستید که عاشق بستنی هستند به جای اینکه بستنی آماده برای میان وعده خود و همسرتان بیاورید به صورت خانگی بستنی تهیه کنید با اینکه کار کمی سختی است ولی لذت بیشتری دارد و هم مطمئن هستید که یک میان وعده خانگی و سالم میل میکنید.

در کنار همه این موارد ذکر شده بهترین راه برای حفظ وزن رعایت اصول تغذیه سالم و ورزش می باشد .

176 total views, 1 views today

×