دانستنیهای قبل ازدواج

دانستنیهای قبل ازدواج

ازدواج ، فقط در برگزاری یک مراسم و جشن باشکوه در یک تالار شیک خلاصه نمیشود . آیا می دانید ازدواج از مهم ترین تصمیم ها در طول زندگی فرد است و اگر اطلاعات کافی از آن نداشته باشید بعدها دچار مشکل در زندگی خواهید شد؟ در این مقاله درباره دانستنیهای قبل ازدواج مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار داده ایم. این بیت را شنیده اید؟ خشت اول چون نهد معمار کج /تا ثریا می رود دیوار کج
آیا به بیت بالا عقیده دارید؟

  • آیا تا به حال فکر کرده اید که شما معمار خانواده آتی خود خواهید بود؟
  • آیا می دانید ازدواج از مهم ترین تصمیم ها در طول زندگی فرد است؟
مسائل قبل از ازدواج
دانستنیهای قبل ازدواج

هیچ چیزی نمی تواند زندگی انسان ها را شاداب تر و بهتر کند، مگر ازدواج های موفق. مسلما شما به همه موارد فوق آگاه هستید و می دانید که شما به عنوان یک فرد مستقل و در درجه اول غریبه هایی هستید از دو فرهنگ و تربیت متفاوت که بدون عمق وارد مرحله پیش از ازدواج می شوید که از آن به عنوان مرحله آشنایی قبل از ازدواج نام می برند و با ازدواج، نسل های متمادی را از خود باقی می گذارید. در واقع آشنایی پیش از ازدواج که به طور معمول با توجه به شرایط فرهنگی و سنتی خانواده از یک ماه شروع می شود تا شش ماه تا اینکه سرانجام به مرحله نامزدی و عقد بینجامد.

آشنایی پیش از ازدواج

آشنایی در امر ازدواج یک فرآیند تبادل اطلاعات و احساسات بین دو نفر از جنس متفاوت به منظور تصمیم گیری برای زندگی مشترک است. اما متاسفانه امروزه تصمیم گیری در این امر مهم برای پسران و دختران جوان چندان اهمیتی ندارد و این امر سبب شده است که در جامعه ازدواج های نامناسب رخ دهد که منجر به جدایی و طلاق می شود. هرایر دانلیان، مشاور زوج درمانی و کارشناس ارشد بالینی معتقد است: «متاسفانه دلایلی که فرد به خاطر آنها ازدواج می کند اگر نادرست باشد ازدواج را با مشکلات و تضادهای قابل توجهی روبه رو می کند.»

عوامل نادرست ازدواج

  1. جست وجو برای استقلال
  2. فرار از تنهایی
  3. شورش در خانواده (مخالفت با خانواده)
  4. فشار خانواده و اجتماع
  5. دلایل اقتصادی
  6. نیاز جنسی
  7. مرمت یک رابطه شکست خورده

متاسفانه بسیاری ازدواج را به دلیل مستقل شدن فرد انتخاب می کنند در صورتی که استقلال امری است که فرد می تواند تنهایی به آن دست یابد. برخی افراد برای فرار از تنهایی به سمت ازدواج میروند که این ایده بیشتر در دختران دیده می شود که فکر می کنند با تنهایی به آرامش نمی رسند در صورتی که فرد زمانی که در تنهایی خویش به احساس آرامش دست نیابد مسلما در زندگی مشترک هم نمی تواند آرامش داشته باشد. در این میان افرادی هستندکه چون با خانواده خود در تعارض و تضاد هستند به سمت ازدواج روی می آورند. در صورتی که باید از افرادی که با خانواده خود ناسازگارند و با خواهر و برادرهای خود نمی سازند، دوری کرد .

در برخی خانواده ها دیده شده است که روی جوانان خود چه به صورت محسوس و چه نامحسوس فشار می آورند که ازدواج کنند که بیشتر دختران در معرض این استرس هستند. افرادی دیگر نیز هستند که بیشتر در دختران رایج است که فکر میکنند با ازدواج به امنیت اقتصادی می رسند. افرادی که فقط به صرف رفع نیاز جنسی به دنبال ازدواج هستند احتمالا نمی توانند ازدواجی موفقیت آمیز داشته باشند و در آخر به آن دسته افرادی میرسیم که فرد برای اینکه بخواهد رابطه قبلی خود را به دست فراموشی بسپارد دست به ازدواج می زند . درصورتی که پس از شکست یک رابطه عاطفی، حداقل فرد تا شش ماه نباید به هیچ رابطه عشقی دیگری بیندیشد که در غرب این مورد از اولویت هایی است که افراد آماده ازدواج به آن خیلی جدی تر آگاهی دارند .

فراموش نشود که پس از ازدواج نیز می توانید به تحقیق در مورد رازهای یک ازدواج بادوام بپردازید .

1,922 total views, 1 views today

×