ریزش مو و راه های جلوگیری از آن

دلایل ریزش مو و راه درمان آن

ریزش مو، مشکلی همیشگی است. خیلی وقت ها دلیل آن ارثی یا محیطی است. اما گاهی هم وجود برخی عادت های نادرست به ریزش مو می انجامد. برای داشتن موهای سالم با ریشه های قوی باید به نکات زیر توجه کنید.

برای آن که موهای تان کمتر آسیب ببیند باید برای مدت کمتری از سشوار استفاده کنید. باد داغ سشوار به ربشه موهای شما صدمه جدی می زند.

وقتی ریشه موهایتان سست و ضعیف شده، باید از رنگ هایی استفاده کنید که کمتر قلیایی و طبیعی تر باشند.

بعضی از مدل ها مثل مدلهایی که موها را می کشید یا دم اسبی که با کش های محکم بسته میشوند به ریزش مو کمک می کند. خصوصا زمانیکه موهایتان خیس است آنرا با کش نبندید.

روزانه بطور طبیعی ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو می ریزد و هرچند که شانه زدن به خودی خود باعث ریزش مو نمی شود اما در شرایط که موی شما خیس است، آنها را شانه نزنید چون با سست شدن ریشه موهایتان شانه زدن به ریزش مو می انجامد.

اگر موهای فر دارید، باید بدانید که رطوبت به موهای شما آسیب می رساند. در فصل سرما سعی کنید از نرم کننده استفاده کنید تا الکتریسیته ساکن از بین برود. همینطور از برس کشیدن به موهایتان پرهیز کنید.

اگر به استخر می روید قبل از رفتن داخل آب موهایتان را بشویید. موی تمیز کمتر از کلر آسیب می بیند.چرا که لایه های زیرین مو پر از آب است و کلر جذب نمی کند.

استفاده زیاد از اتوی مو به ریشه موهایتان آسیب می رساند و ساقه آن را خشک کرده و باعث ریزش مو می شود.

ریزش مو می تواند نشانه بیماری هایی مثل تیرویید یا فقر آهن باشد. با انجام آزمایش می توانید از این موارد مطمئن شوید.

همچنین مصرف پروتئین و امگا ۳ موجود در ماهی و انواع آجیل به سلامت موهای شما کمک می کند. مصرف سالاد و سبزیجات و میوه نیز  شفافیت و استحکام موهای شما را تضمین می کند. اگر رژیم های غذایی دارید، دقت داشته باشید که با رساندن مواد لازم به موهایتان سلامت آن را حفظ کنید.

تالار پذیرایی

برای پیدا کردن یک تالار پذیرایی خوب و باغ تالار مجلل و شیک ممکن است زمان زیادی صرف کنید و شاید نتیجه ی مطلوبی هم نگیرید ، تالار پلاس  با قرار دادن بهترین تالارهای پذیرایی در تهران و بیشتر استان ها و محدوده ها با امکانات مورد نظر شما فراهم ساخته است ، شما میتوانید به راحتی وارد سایت تالار پلاس شوید و تالار مورد نظر خود را جست و جو کنید ، اطلاعات کامل تالار پذیرایی همراه با جدیدترین عکس های واقعی در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد.

×