مزون لباس عروس

برای اینکه در مجلس عروسیتان بدرخشید ، داشتن یک لباس زیبا با طراحی منحصربفرد ، الزامی ست پس قبل از هر کاری بفکر پیدا کردن یک مزون لباس عروس خوب باشید . به طور کلی به هر مجلسی که وارد میشوید ، بیش از هر چیزی لباستان جلب توجه می کند . در شب مراسم ، عروس در راس همه توجهات قرار می گیرد ، بنابراین توجه به آراستگی لباس او بسیار حائز اهمیت می باشد .

مزون لباس عروس نازنین
شوی لباس عروس نازنین

خوشبختانه این روزها عروس ها با مراجعه به مزون های لباس عروس تهران یا شهرهای دیگر ، میتوانند در طراحی لباس عروس خود اعمال نظر کنند و مانند گذشته مجبور به انتخاب لباس عروس آماده نیستند البته هنوز در مزون ها لباس عروس آماده جهت فروش یا اجاره وجود دارد .

مزون در واقع مکانی برای سفارش و دوخت انواع لباس مانند لباس عروس ، لباس مجلسی ، مانتو ، کت و دامن و … است و از آنجاییکه امروزه مزون به یک شاخه کسب و کار تبدیل شده ، تعداد مزون های تهران و شهرستانها بشدت در حال افزایش است . این موضوع باعث شده عروس خانم ها برای انتخاب بهترین مزون با تردید روبرو شوند و این سوال برایشان پیش بیاید که چگونه یک مزون لباس عروس خوب پیدا کنند . در اینجا با ذکر نکاتی کار شما را برای انتخاب یک مزون مناسب ، راحت تر می کنیم :

  • در فضای مجازی ، روزنامه ها و آگهی های مختلف و از طریق دوستان و آشنایان ، معروف ترین مزون های تهران و یا شهرستان مورد نظرتان را پیدا کنید . با آنها تماس بگیرید و وقت حضوری تعیین کنید و از نزدیک نمونه های لباس عروس را در ژورنال های مختلف مشاهده کنید .
  • برای دوخت لباس عروس سراغ خیاط تجربی نروید ! حتی اگر خیاط تجربی شما ، لباس های مجلسی شیک و زیبا می دوزند برای دوخت لاس عروس مناسب نیستنند زیرا لباس عروس باید از هر نظر متفاوت و شکیل باشد و برای دوخت آن مهارت و تجربه کافی الزامی ست .
  • در صورت امکان چند مدل از نمونه کارهای مزون را پرو کنید تا بدانید لباس دلخواه تان را دارند یا خیر . با انجام این کار به راحتی می توانید تصمیم بگیرید که کدامیک مناسب تر هستند .
  • میتوانید قبل از سفارش لباس عروس ، از مزون مورد نظرتان بخواهید یک لباس مجلسی برایتان بدوزد . با این کار شما از کیفیت دوخت و کار خیاط مطمئن می شوید و با اطمینان دوخت لباس عروس تان را نیز به آن ها می سپارید . اما توصیه میکنم برای این کار پارچه گرانقیمت نخرید .
مزون لباس عروس دلبر
مزون عروس دلبر

نکاتی در مورد بستن قرداد با مزون لباس عروس :

  • برای بستن قرداد حساب شده عمل کنید و قبل از بستن قرارداد با مزون از مواردی مانند هزینه لباس ، زمان تحویل لباس ، خسارت در صورت طراحی بد و … آگاه شوید و توضیحات لازم را بپرسید . توصیه اکید میکنم نتایج توافقاتتان را در متن قرارداد ذکر کنید تا بعدا با مشکل رورو نشوید .
  • ممکن است پیدا کردن یک مزون قیمت مناسب کار سختی باشد اما این یه واقعیت است که باید هزینه خرید ، دوخت یا اجاره لباس را نیز در نظر داشته باشید . با مدیر مزون صحبت کنید و بگویید که مبلغ مورد نظر شما چقدر است تا بتواند شما را به درستی راهنمایی کند .

هنگام انتخاب لباس ، عرف خانوادگی خود و همسرتان را در نظر بگیرید و این را هم فراموش نکنید که اگر جشن عروسی شما در فصل زمستان برگزار میشود ، داشتن یک شنل مناسب بسیار ضروری ست . در ضمن فراموش نکنید آلبوم های عکس آتلیه های عروس و داماد میتواند ایده های خوبی برای لباس عروس به شما ارائه بدهد .

×