معیارهای ساخت تالار پذیرایی

معیارهای ساخت تالار پذیرایی

برگزاری مراسم باشکوه امروزه یکی از دغدغه های افراد در مناسبت ‌هایشان است که یکی از مهم ترین این مراسم ‌ها می‌توان به جشن عروسی اشاره کرد . عروسی مراسمی سنتی یا آیینی است که طی آن آغاز زندگی مشترک یک زوج جشن گرفته می‌شود . امروزه با توجه به کوچک بودن خانه ‌ها ، بیشتر افراد برای برگزاری جشن ها و حتی مراسم‌ عزای خود به تالار عروسی مراجعه می‌کنند ، این مطالب از سری مقالات مهندس محمد علی تولایی سازنده تالار پذیرایی قصر زرین تهران میباشد که در این مقاله در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

معیارهای ساخت تالار
ساخت یک تالار پذیرایی

سوالات برای ساخت یک تالار پذیرایی

شاید برای بسیاری از افراد این سوال پیش آمده باشد که کار مدیریت یک تالار پذیرایی چگونه است؟ و یا معیارهای ساخت تالار پذیرایی چیست؟ اصلی ترین فاکتور ساخت تالار پذیرایی چیست؟  برای بازسازی یک تالار پذیرایی  چه چیزهایی را باید مورد برسی قرار بدهیم؟ تمام این سوالات را در این مقاله در اختیار شما قرار داده ایم.

اصلی ترین فاکتور ساخت تالار پذیرایی

مهمترین مطلبی که باید برای ساخت تالار پذیرایی دقت کنید، بررسی موقعیت قرارگیری زمین تالار برای ساخت یک تالار پذیرایی جدید است. می توان گفت موقعیت قرارگیری ملک یک تالار پذیرایی یکی از اصلی ترین فاکتورهایی است که می تواند راه را برای برند شدن آن تالار پذیرایی هموار نماید. هرچند که نمی توان موقعیت خوب یک تالار را دلیل بر موفقیت آن تالار دانست . چه بسا تالار های زیادی که در بهترین نقاط شهر های ما قرار دارند اما در شمار ضعیف ترن تالار های پذیرایی به حساب می آیند. اما در هر صورت اگر میتوانید زمینی را انتخاب نمایید که در یک خیابان اصلی ، دارای مسیر تردد و دسترسی مناسب و دارای پارکینگ فراوان باشد قطعا درنگ نکنید و همچنین در یاد داشته باشید که قبل از هر اقدامی رقبایتان را شناسایی و نقشه راه خود را مشخص نمایید و کاملا برنامه ریزی کنید. که قرار است در چه سطحی و برای چه بخشی از جامعه خدمات خود را ارائه نمایید و در این راه چه رقبایی و در چه سطحی وجود دارند که باید از آنها پیشی بگیرید.

معیارهای ساخت تالار
ساخت یک تالار پذیرایی

بررسی یک تالار پذیرایی برای بازسازی

برای اینکه به بهترین نتیجه در بازسازی خود برسید ابتدا باید وضعیت فعلی تالار خود را بررسی نمایید و نقاط قوت و ضعف آن را بسنجید. نکته مهم اینکه نقاط قوت و ضعف تالار پذیرایی شما باید در مقایسه با رقبایتان سنجیده شود و این کار باید با دقت کامل صورت پذیرد. ممکن است مجموعه شما نقاط قوتی داشته باشد که تا به حال از آن غافل بوده اید و یک تغییر به ظاهر کوچک بتواند به میزان جذابیت تالار شما بیافزاید. در همین راستا توجه به زیر ساخت های تالار پذیرایی شما از جمله سیستم تهویه (سرمایش و گرمایش) سیستم لوله کشی موجود و همچنین سیستم برق کشی موجود از مهمترین مواردی است که قبل از بازسازی باید به آن توجه ویژه ای نمود.

در مقالات بعدی به مواردی همچون نمای تالار ، تابلو ، لابی ورودی ، اتاق مدیریت، سالن اصلی ، جایگاه ویژه عروس و داماد ، فضای سرو شام(سلف) ، فضای رقص ، فضای سبز ورودی ، باغ بام(روف گاردن) آشپزخانه صنعتی  ، سیستم تهویه  و سیستم فاضلاب ایده آل برای یک تالار پذیرایی لوکس خواهیم پرداخت.

برای دیدن تالار پذیرایی قصر زرین که از جمله نمونه کارهای ایشان بشمار می آید کلیک نمایید.

217 total views, 1 views today

×