نکته های مهم قبل از ازدواج

۱۰ نکته ای که قبل از ازدواج باید بازنگری شود

قبل از ازدواج و زندگی مشترک باید هر دو طرف اطلاعات و درک کامل از ازدواج داشته باشند. در این مقاله سایت تالار پلاس درباره چگونگی داشتن روابط سالم قبل از ازدواج مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

استوار کردن یک ازدواج نیازمند نگاه عمیق و کاربردی به عشق است

۱٫شناختن خود و خصوصیاتتان در روابط

اهمیتی ندارد که با چه کسی هستید یا کشش‌تان چقدر جذاب است، شما هنوز همان آدمی هستید که در همه‌ی روابط گذشته‌تان بوده‌اید. عامل همه‌ی روابط ناسرانجامتان خودتان هستید. به کارهایی که قبلا انجام داده‌اید یا نداده‌اید فکر کنید.

۲٫گوش کردن به حرف های شریک جدید در روزهای اولیه

به تمام حرف هایی که شریک جدیدتان در روزهای اولیه به شما می گوید با دقت گوش کنید. همه‌ی چیزهایی که در آغاز به شما می‌گویند، احتمالا به شما کمک می‌کنند که پیش‌بینی کنید که رابطه‌تان به چه صورت شکل خواهد گرفت. از خودتان بپرسید که آیا در اولین ملاقاتتان چیزی بود که باعث نگرانیتان شده باشد؟! ما تمایل داریم که زود فراموش کنیم اما وقتی رابطه تمام شود آن لحظه ممکن است به یادمان بیاید.

۳٫ اینکه لیسانس یا دکترای شیمی دارید را نادیده بگیرید.

اینکه بخواهید به شریک جدیدتان بفهمانید که تحصیلت بالایی دارید را کنار بگذارید. برای شناخت یکدیگر فقط خودتان باشید. انسانی معمولی و با خصوصیات منحصر به فرد خود. شما فقط در این صورت می توانید همدیگر را بشناسید. موارد مهم‌تری هستند که باید به آن‌ها توجه کنید مثل انسانیت، چه شما از او خوشتان آمده باشد چه او از شما، آیا این فرد ظرفیت آن را دارد که به گونه‌ای شما را دوست داشته باشد که شما نیاز دارید؟

۴٫ او را همانگونه که هست بپذیر

ما باید در نظر داشته باشیم که مردم از چیزی که هستند تغییر نمی‌کنند. عشقی که نسبت به شما دارند باعث نمی‌شود تا فردی بشوند که شما دوست دارید. انسان ها قابل تغییر هستند ولی این دلیل محکمی بر این نیست که اگر شما اکنون از رفتار و یا چیزی در شریک جدیدتان میبیند که باعث ناراحتی تان میشود بعد از ازدواج و یا بخاطر علاقه او به شما باعث ترک آن شود. اگر هم اکنون چیزی را نمی‌توانید قبول کنید، همان چیز دلیل پایان یافتن رابطه‌تان خواهد بود.

۵٫ احساساتت وقتی در کنارش هستید چگونه است

اگر احساس می‌کنید که رشد می‌کنید و نگرش مثبتی نسبت به آینده پیدا کرده‌اید و از کنارش بودن لذت می برید. او به شما امید میدهد و زندگیان از قبل بهتر شده است، نشانه‌ی خوبی است که این رابطه برای شما عالی است. اما اگر احساس ناامنیتی میکنید و یا در مدت زمانی که در کنارش سپری می کنید به هر دلیلی آرام و قرار ندارید و خوشحال نستید و یا و خلق و خوی نامساعد دارید بهتر است به جایی که دارید پیش می‌روید به دقت بنگرید. به یاد داشته باشید که آغاز رابطه باید آسان باشد.

۶٫ در مورد خواسته هاتان با شریک خود صادق باشید

تعهد ازدواج به معنی پیوستگی و همیشگی می‌باشد. آیا می توانید بدون چیزی که قبلا آرزویش را داشته اید زندگی کنید؟ برای مثال: شما عاشق سفر کردن باشید اما شریکتان از پرواز وحشت دارد یا رقصیدن فعالیت موردعلاقه شماست و او دوست ندارد که برقصد. همین مسائل کوچک که شاید به راحتی از آن اکنون بگذرید مدت ها بعد ممکن است باعث اختلاف های بزرگتر بشود.شما باید زندگی را بدون آزادی که مشتاقش بوده‌اید تصور کنید پس با خودتان صادق باشید.

۷٫ ظرفیت عشق بین خودتان را بسنجید

آیا هردوی شما فاکتورهای لازم برای تعهد زناشویی (تک همسری، احترام، اعتماد و …) را دارید؟ آیا راجع به مواردی که باید در رابطه‌تان باهم حفظ کنید تجربه‌ای دارید؟ عشق این موارد را برایتان فراهم نمی‌کند. شما نیاز خواهید داشت که بدون عشق خودخواهانه وارد زندگی زناشویی شوید. در غیر این صورت این رابطه به سرانجام مطلوب نخواهد رسید و یا پر از ناامیدی و درگیری خواهد بود.

۸٫ رویاها و اهدافت را بشناس

رویاها و اهدافت را بشناس و با خودت پیمان ببند تا آن را حفظ کرده و اجرایش کنی.

۹٫ ارتباط شریکتان با خانواده و دوستانتان را بسنجید

اگر کسی که عاشقش هستید با دنیای شما تناسبی ندارد رابطه شما دوام زیادی نخواهد داشت. اگر خانواده و دوستانت نمی‌توانند با فرد مورد نظر شما رابطه برقرار کنند شما مجبورید بین آن‌ها یکی را انتخاب کنید و یا به زندگی آشفته و وفاداری جداگانه تن بدهید.

۱۰٫ خودتان را برای تغییر آماده کنید

هنگامی که شما در رابطه‌ی تعهدآمیز قرار دارید، هر دو طرف بزرگترین فرصت را برای رشد شخصیشان دارند. این بدین معناست که زمانی که هر دوی شما نیاز به تغییر، سازش، همراهی، انعطاف و نفوذ دارید، از خودتان حمایت کنید، صادق باشید و اوضاع را کنترل کنید. اگر همه‌ی این‌ها را بدون فرارکردن و از دست دادن وفا و تعهد می‌توانید انجام دهید، پس نتیجه بسیار مهم‌تر از چالش‌ها خواهد شد.

 برای دیدن بهترین و شیک ترین تالار پذیرایی و باغ تالار به سایت تالار پلاس مراجعه کنید.

×