چگونه یک عروسی متفاوت داشته باشید

چگونه یک عروسی متفاوت و به یادماندنی داشته باشیم ؟

جشن عروسی یکی از مهم ترین جشن های زندگی هر فردی ست ، از این رو اکثر عروس و دامادها مایلند جشنی به یادماندنی و خاطره انگیز داشته باشند که رضایت خود و مهمانان را به همراه داشته باشد . اما چگونه یک عروسی متفاوت داشته باشیم ؟ مسلما جذب رضایت همه مهمانان با سلایق متفاوت ، کار دشواری ست اما با رعایت برخی اصول میتوان ، یک مهمانی دلچسب را تجربه کرد .

انتخاب سالن عروسی
انتخاب یک تالار پذیرایی خوب

قبل از هر چیزی به شما توصیه میکنیم در میان دوستان و آشنایان یک فرد مدیر ، مسئولیت پذیر و دلسوز را بعنوان یار همیشگی تان در مراسم انتخاب کنید . واضح است که خیلی از کارها را در روز مراسم نمیتوانید انجام دهید ، حضور شخصی که از سلیقه و نظرات شما مطلع است ، بعنوان نماینده تان ، میتواند مراسم را به دلخواه شما پیش ببرد . بهتر است این فرد از روز اول که برای رزرو تالار اقدام میکنید در کنارتان باشد و در جریان همه برنامه ها قرار بگیرد .

رزرو تالار عروسی را در الویت قرار بدهید :

میهمانان جشن شما ، شکوه و جلوه عروسی را در تالار عروسی می بینند . برای انتخاب تالار به اندازه کافی و خیلی پیشتر از زمان جشنتان وقت بگذارید .  رزرو تالار ، هتل تالار ، باغ تالار و … بستگی به سلیقه شما و هزینه ای دارد که برای سالن مراسم عروسی در نظر گرفته اید اما در هر صورت قبل از رزرو باید نکاتی را در نظر بگیرید تا در شب عروسی دغدغه ای برای سالن نداشته باشید . از مهم ترین مواردی که هنگام رزرو تالار باید به آنها توجه کرد میتوان به این موارد اشاره کرد : ظرفیت سالن ، زیبایی و دلنشینی سالن ، شرایط پذیرایی تالار و کیفیت غذا ، پارکینگ تالار ، دسترسی برای میهمانان و …

برای جشن عروسیتان تم انتخاب کنید :

برای اینکه جشن عروسی متفاوت داشته باشیم ، میتوان برای مراسم خود یک تم انتخاب کنید . برای مثال جشنتان ، تم سنتی داشته باشد . در این صورت باید برای مهمانها ، تخت های سنتی قرار دهید ، از منوی غذای سنتی کمک بگیرید و در طول مراسم موزیک سنتی پخش شود . برای انتخاب تم مراسم میتوانید از مراکز تشریفات عروسی ، مشاوره بگیرید و یا از ایده های ناب خودتان استفاده کنید . دکوراسیون مراسم جشن عروسی را نیز بر اساس تم انتخابی ، زیباتر کنید .

تشریفات روژانو
تشریفات روژانو

کیفیت پذیرایی را تا حد امکان بالا ببرید :

این یک حقیقت محض است که با وجود اینکه ، میهمانان از شادی شما ، مسرورند اما پذیرایی درست ، آنها را خوشحال تر می کند . در مورد پذیرایی باید چند چیز را در نظر بگیرید : کیفیت غذا و نوشیدنی در الویت قرار دارد ، زمان صرف غذا را در ساعتی مناسب قرار داده باشید ، طریقه پذیرایی را بر حسب سلیقه میهمانان و به درستی انتخاب کرده باشید . شاید شما بخواهید بصورت سلف سرویس از میهمانان خود پذیرایی کنید ، در اینجا لازم است که بر حسب تعداد میهمانان و دسترسی سالن پذیرایی به فکر ترتیب دادن میزهای سلف و محل قرار گرفتنشان باشید تا در هنگام صرف شام با ازدحام و همهمه و سررفتن حوصله میهمانها ، خاطره عروسیتان را خراب نکنید .

زمان برگزاری جشنتان را درست انتخاب کنید :

اگر میخواهید همه میهمانان با رضایت قلبی و بدون غرغر در جشنتان حضور داشته باشند ، در انتخاب زمان جشنتان دقت کنید . تقویم را نگاه کنید . بسیاری از افراد برای تعطیلات چندروزه خود برنامه ریزی دارند . بهتراست این روزها را انتخاب نکنید . ایام وسط هفته نیز برای برگزاری مراسم انتخاب درستی نیست . آخر هفته ها بهترین زمانی ست که میتوانید برای برگزاری مراسمتان انتخاب کنید .

در کنار موارد ذکر شده آرایشگاه عروس ، آتلیه عروس و داماد ، نورپردازی و تشریفات سالن پذیرایی یا باغ ، موزیک و … در برگزاری باشکوهتر جشن عروسی شما تاثیر گذار هستند . اما هیچگاه فراموش نکنید روی خوش عروس و داماد و برخوردشان با مهمانان بهترین خاطره را در ذهن همه به جای می گذارد .

تالار پذیرایی لبینا

2,203 total views, 1 views today

×