۱۰ اشتباه در رابطه عاشقانه

۱۰ اشتباه در رابطه عاشقانه

ازدواج یکی از مهم ترین اتفاقات زندگی هر فری است که برای همه در یه مرحله زندگی رخ میدهد. مراحل ازدواج نیز از همان دسته مهم زندگی هر شخصی است برای مثال پیدا کردن و انتخاب تالار عروسی خوب در منطقه ای که شما میخواهید و یا یکی از بهترین سالن های زیبایی تهران و یا کرج باید با دقت زیادی انجام شود. بعد از انجام مراسم و شروع زندگی مشترک شما وارد یک مرحله جدید از زندگیتان میشوید و با داشتن آگاهی از این مرحله زندگی میتوانید یک زندگی زناشویی خوب داشته باشید پس با مطالعه مقاله زیر درباره ۱۰ اشتباه در رابطه عاشقانه سطح آگاهی خود را بالا ببرید.

بعد از ازدواج و وارد شدن به زندگی مشترک شما باید بدانید که با همسرتان چگونه رفتار کنید تا همیشه یک رابطه محکم و استوار داشته باشید.درک طرف مقابلتان و درک نیازهای او مهم ترین اصل در زندگی زناشویی است. در این مقاله برای عروس و دامادها و کسانی که تازه ازدواج کرده اند توضیحات بیشتری درباره این ۱۰ اشتباه در رابطه عاشقانه در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم. این ۱۰ اشتباه در رابطه عاشقانه شما را تا حد ممکن آگاه میسازد.

اشتباهات در رابطه عاشقانه
اشتباهات در رابطه عاشقانه
  • خود واقعی تان را تغییر دهید.

همه ما وقتی با فرد جدیدی آشنا می شویم کمی تغییر می کنیم. برای اینکه نامزدمان دوست دارد مجبور به تماشای فوتبال می شویم و یا چند ماه گیاهخوار می شویم چون طرفمان سال هاست که گیاه خوار است. مشکل زمانی ایجاد می شود که متوجه شوید برای راضی کردن او باید هسته وجودی خودتان را تغییر دهید.

  • از طرفتان دفاع کنید.

مطمئناً قرار نیست کسی به اندازه شما نامزدتان را دوست داشته باشد اما اگر می بینید که تمام اعضای خانواده و دوستانتان از او خوششان نمی آید، بدانید که مشکلی وجود دارد. دکتر گری نیومن، روانشناس، می گوید، «وقتی همه دوستان و خانواده تان با فرد موردنظر شما راحت نیستند و تصور می کنید که او را به اندازه شما نمی شناسند، باید روی رابطه تان بازنگری داشته باشید. »

  • انتقاد و گله و شکایت در رابطه

اس ام اس زدن های چند ساعت یکبار شما برای او غیرقابل تحمل شده است و این را بارها به شما گفته است. به موفقیت های زندگی شما همیشه با عینک بدبینی و انتقاد نگاه می کند. اگر احساس می کنید این دید منتقدانه طرفتان کم کم بر اعتمادبه نفس شما اثر می گذارد، زمانش رسیده است که با او در این رابطه صحبت کنید.

همیشه به این فکر می کنید که وقتی پیش طرفتان نیستید، او چه می کند.
تازمانیکه شک و تردید درمورد اینکه طرفتان کجاست و چه می کند در ذهنتان باشد، هیچوقت نمی توانید با هم کنار بیایید.

اشتباهات در رابطه عاشقانه
اشتباهات در رابطه عاشقانه
  • تصمیم گیرنده اصلی کیست

فقط وقتی همدیگر را می بینید که طرفتان امکانش را داشته باشد و فقط هم با دوستان و خانواده او معاشرت می کنید. مجبورید هر جایی که او می خواهد حضور داشته باشید اما برایتان روشن کرده است که هیچ علاقه ای به مراوده با دوستان شما ندارد.

  • مشکلات در رابطه جنسی

رابطه نباید فقط برمبنای ارتباط جنسی باشد اما رابطه جنسی بخشی از آن است.دکتر اسبروچی می گوید، «اگر احساس می کنید همسرتان از لحاظ تمایلات جنسی با شما تفاوت بسیاری دارد، پیش مشاور جنسی بروید. راهکارهای مختلف را امتحان کنید تا شاید زندگی جنسی تان تکانی بخورد. برای بادوام شدن ازدواج، نیاز به ارتباط جنسی خوب و باکیفیت دارید.»

  • نیازهای خودتان و همسرتان

شدیداً به دنبال زمانی هستید که بتوانید تنها باشید. اما نامزدتان مدام از این شکایت می کند که وقت کمی را با هم می گذرانید. دکتر جین گریر، مشاور خانواده و ازدواج می گوید، «به عبارت دیگر، تداوم ارتباط تان معمولاً یا خیلی زیاد یا خیلی کم است، چه از طریق پیامک باشد، یا تلفن یا دیدن همدیگر. اگر به نظر می رسد که هیچوقت درمورد میزان مناسب این تماس ها به توافق نمی رسید، حتماً مشکلی وجود دارد.»

  • مسئول شادی و خوشبختی هسرتان

دکتر گیلبرت اعتقاد دارد، به محض اینکه احساس کردید طرفتان برای ایجاد تعادل احساسی خود شدیداً به شما و فقط به شما، تکیه کرده است، زنگ هشدارتان باید به صدا دربیاید. او توضیح می دهد، «طرفتان چه غرق در ناامیدی باشد چه خشم، کاری می کند که احساس کنید شما مقصرید و این وظیفه شماست که او را از این وضعیت بیرون بیاورید. هرچه که برای درست کردن این اوضاع می گویید یا انجام می دهید، اشتباه است و باعث بدتر شدن حال طرفتان می شود که البته تقصیر شماست. چنین نوع ارتباطی سم است و باید بلافاصله از آن بیرون بیایید.»

اشتباهات در رابطه عاشقانه
اشتباهات در رابطه عاشقانه
  • کنترل میشوید

این می تواند مهمترین علامت هشدار باشد. دکتر سویتین می گوید، «اگر احساس می کنید که طرفتان می خواهد زمانی که با خانواده و دوستانتان می گذرانید، مسائل مالی شما، انتخاب هایتان برای لباس پوشیدن یا میزان آرایشتان را کنترل کند، باید آن را خیلی جدی بگیرید.»

  • فکرهای منفی و بیهوده

شاید به طور دردناکی مشخص باشد اما میل شما به خاموش کردن این شک و تردیدها بعدها باعث پشیمانی تان خواهد شد. دکتر اسبروچی می گوید، «خیلی وقت ها وقتی به عقب به رابطه بد قبلی مان نگاه می کنیم، نشانه های چیزی که واقعاً بود را واضح می بینیم. و وقتی که فکر می کنید می بینید که در آن زمان دوست داشتید به هر طریقی که شده این نشانه ها را نادیده بگیرید.»
شما باید نسبت به مشکلات و نگرانی های رابطه تان دقیق تر باشید و حتماً درمورد آنها با طرفتان صحبت کنید و یا قبل از اینکه صدمه ببینید، از رابطه بیرون بیایید.

اشتباهات در رابطه عاشقانه
اشتباهات در رابطه عاشقانه

برای دیدن بهترین آتلیه عروس و داماد کلیک کنید.

×