۴ شوخی ممنوعه با همسر

زشت ترین شوخی های زن و شوهری

 

ترک کردن شوخی های زشت با همسر

بعضی از شوخی ها فقط ظاهرشان شبیه به شوخی است اما اگر زیاد تکرار شود با گذر زمان ممکن است باعث سردی بین زوجین شود و گرمی خانه را کم کند و به سردی بدهد. برخی موضوعات ریزی در زندگی وجود دارد که اگر رعایت نکنید باعث تخریب روابط زناشویی می شود. در سایت تالار پلاس درباره شوخی های ممنوعه با همسر مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

حتی به شوخی کلمه طلاق را بکار نبرید

به نظر یک روان شناس، یکی از این موارد استفاده مکرر از واژه «طلاق» است. مثلاً در پاسخ همسرمان زمانی که با شوخی می پرسد « اگر یک ماه آشپزی نکنم، چه کار می کنی؟ » اصلا درست نیست که ما حتی به شوخی بگوییم «طلاقت می دهم»، چون ممکن است او را ناراحت کنیم و در برابر همین یک شوخی ساده، با جنجال مواجه شویم.

به همسرتان بی جنبه نگویید

عواطف زن و مرد با یکدیگر متفاوت است و هیچ کدام از ما حق نداریم در برابر ناراحتی دیگران لفظ «بی جنبه» را به کار ببریم. در واقع، گاهی با یک حرف ساده زمینه استرس و اضطراب همسرمان را فراهم می کنیم و اصلاً اهمیتی نمی دهیم که ته مانده های همین دلخوری می تواند موجبات شکل گیری سایر اختلاف ها را فراهم کند.

هرگز به شوخی پای زن دوم را وسط نکشید

گاهی برخی مردها در پاسخ به همسرشان که چرا دیر آمدی؟ می گویند خانه زن دومم بودند و در تصورات خود فکر میکنند که شوخی بسیار جالب و شیرینی کردند در حالی که با تکرار جملاتی با این مضمون ناخود آگاه ذهن زن به احتمال خیانت سوق میدهد و پس از مدتی جای آن را به اضظراب ، ترس از جدایی و بهانه گیری می دهد. یا مرد با یک مشکل کوچک در محل کارش به همسرش بگوید همین امروز و فرداست که با مأمور بیایند دنبالم و خودش هم بخندد باز هم نمیداند با همین یک شوخی ساده چقدر می تواند در محیط خانه استرس به وجود بیاورد.

فحش و تمسخر کردن همسرتان ممنوع

استفاده از شوخی های تمسخر آمیز به هر صورتی ممنوع است. برای مثال وقتی خانم به همسرش می گوید اگر مشکلی برایمان پیش آمد پدرم کمکمان میکند ، مرد نباید بگوید پدرت از پس اقساط خودش برنمی آید. از نظر مرد این فقط یک شوخی بود ولی همین یک شوخی تمسخر آمیز باعث احساس حقارت ، دلخوری وکاهش اعتماد به نفس می شود. علاوه بر این مسخره کردن قد ، هیکل ، گویش و یا لهجه همسر ممکن است در ظاهر ممکن است حکم شوخی را داشته باشد ولی متوجه نمیشید که همین شوخی شما ممکن است طرف مقابلتان را در لاک خود فرو ببرد و حتی علایم افسردگی را بروز دهد.

به طور کلی از مسخره کردن همسرتان به شوخی جدا خودداری کیند و بدانید که هیچ چیز به اندازه مهر و محبت های عاشقانه نمی تواند زندگی مشترک را استحکام ببخشد.

بهترین تالارهای پذیرایی ، تالارهای ویژه در تهران، باغ تالارهای مجلل و شیک  را میتوانید در سایت تالار پلاس جستجو کنید.

×