فواید خوابین در کنار کسی که دوستش دارید

مزایای خوابیدن در کنار همسر و کسی که دوستش دارید

در این مقاله می‌خواهیم درباره مزایای سلامتی خوابیدن کنار همسر و کسی که عاشقش هستید را توضیح می‌دهد. علیرغم خروپف، پتو کشیدن، لگدزدن‌های ناخواسته و مجموعه‌ای از اختلالات شبانه، ده‌ها تن از محققان پیشنهاد کرده‌اند که به اشتراک‌گذاری تختتان با همسرتان مزایای بلندمدتی دارد ، مزایا و فوایدی که در ادامه این بخش از تالار پلاس خواهیم گفت.

مزایای خوابیدن در کنار همسرتان
مزایای خوابیدن در کنار همسرتان

 10 مورد از مزایای سلامتی خوابیدن در کنار همسرتان

  1. کمک می‌کند تا سریع‌تر به خواب بروید: هنگامی‌که تختتان را باکسی که دوستش دارید به اشتراک می‌گذارید، آرام می‌شوید، زیرا خوابیدن با همسرتان به شما حس امنیت می‌دهد. هنگامی‌که بدن شما آرام است، در عرض چند دقیقه می‌خوابید.
  2. سطح استرس را کاهش می‌دهد: زمانی که شما تختتان را با همسرتان به اشتراک می‌گذارید، سطح کورتیزولتان کاهش می‌یابد. اکسیتوسین آزاد می‌کند، که به نام هورمون عشق شناخته می‌شود، موجب کاهش اضطراب می‌شود.
  3. التهاب بدن را کاهش می‌دهد: هنگامی‌که در کنار همسرتان خواب هستید، سطح استرس کاهش می‌یابد، و همچنین سطح سیتوکین ها در بدن نیز کاهش می‌یابد. سیتوکین ها باعث التهاب و درد بدن می‌شوند.
  4. فشارخون را کاهش می‌دهد: با در آغوش گرفتن همسرتان فشارخون شما کاهش پیدا می‌کند.
  5. شرایط ایده آل خواب را تقویت می‌کند: درجه حرارت بدن شما پایین می‌آید. هنگامی‌که بدن شما خنک شود، گرمای بدن همسرتان کمک می‌کند تا شما آرام و راحت بخوابید.با توجه به ناتالی داوتویچ از بنیاد ملی خواب، به اشتراک گذاشتن پتو با همسرتان باعث گرم‌تر شدنتان می‌شود.
  6. خواب کافی به شما انرژی می‌دهد: هنگامی‌که شما شرایط عالی خوابیدن با همسرتان را داشته باشید، بهترین کیفیت خواب را دریافت خواهید کرد.
  7. سیستم ایمنی را بهبود می‌بخشد: اگر رختخواب خود را با همسرتان به اشتراک بگذارید، گاهی اوقات ممکن است به عشق ورزیدن منجر شود، که این کار می‌تواند سیستم ایمنی بدن شمارا نیز تقویت کند ،
  8. روند پیری را کاهش می‌دهد: خوابیدن و عشق ورزیدن منظم با همسرتان شمارا 10 سال جوان‌تر نگه می‌دارد. علاوه بر این، هنگامی‌که سطوح استرستان پایین باشد، بدن شما به‌طور طبیعی جوان‌تر می‌شود.
  9. شما با همسرتان همگام می‌شوید: زوج‌هایی که همان زمان به رختخواب می‌روند و می‌خوابند و احتمالاً همان زمان از خواب بیدار می‌شوند، ساعت‌های بدنشان مثل هم است. این هماهنگی می‌تواند نشان دهد که زوجین چقدر از رابطه خود راضی هستند.
  10. نزدیکی فیزیکی در هنگام خواب باعث بهبود رابطه می‌شود:  کسانی که بافاصله 2.5 سانتیمتری از یکدیگر می‌خوابند، بدین معنی است که همدیگر را در آغوش گرفته‌اند و خیلی نزدیک به هم خوابیده‌اند، که به‌طورکلی یعنی رابطه خوبی دارند.

336 total views, 1 views today

×