ویژگی های یک تالار پذیرایی خوب

ویژگی‌های یک تالار عروسی خوب

تالار عروسی نقش بسیار مؤثری را در برگزاری جشن عروسی باشکوه و تمام‌عیار ایفا می‌کند. اما همیشه انتخاب یک تالار پذیرایی خوب کار راحتی نیست. بخصوص اینکه قبل از برگزاری جشن کارهای دیگری نیز از قبیل تهیه جهیزیه، تهیه خانه، تدارکات عروسی و … باید انجام شوند. بنابراین گاهی پیدا کردن سالن خدمات مجالس خوب به یک دغدغه تبدیل می‌شود. برای کاهش استرس‌های قبل از شب عروسی ، معیارهای انتخاب بهترین تالارهای عروسی را در زیر شرح می‌دهیم که در ادامه با تالار پلاس همراه باشید.

ویژگی های یک تالار پذیرایی خوب
ویژگی های یک تالار پذیرایی خوب

اولین معیار برای انتخاب یک تالار عروسی یا باغ تالار متناسب و خوب، توجه به قیمت و هزینه‌های ورودی است. البته باید توجه داشت سطح کیفیت و همچنین میزان خدمات و امکاناتی که در یک سالن برقرار است، تأثیر زیادی بر هزینه‌ها دارد. هزینه‌های یک تالار عروسی به‌طورمعمول شامل :

  • هزینه ورودی که یک رقم ثابت بدون در نظر گرفتن تعداد مهمانان است.
  • هزینه غذا و پذیرایی که به ازای هر نفر محاسبه می‌شود و بستگی به تعداد مهمانان ، انواع غذا ، نوشیدنی ، پیش‌غذا و … دارد.
  • هزینه گروه موزیک و سرگرمی  در این مورد عرف این است که حتی در صورت استفاده نکردن از گروه موزیک تالار نیز از شما اخذ خواهد شد.
  • هزینه خدمات که معمولاً درصدی از مجموع هزینه‌هاست
  • هزینه مالیات بر ارزش‌افزوده و عوارض
  • هزینه تزئینات مثل : بادکنک آرایی ، گل‌آرایی و … که در صورت عدم تمایل شما ، حذف می‌شوند.

معمولاً محاسبه هزینه‌ها در هنگام عقد قرارداد به این صورت است که بخشی از آن را به‌عنوان بیعانه پرداخت و تاریخ را رزرو می‌کنید.حدود یک هفته قبل از برگزاری مراسم، دوسوم هزینه‌ها را پرداخت می‌کنید و در شب عروسی تسویه‌حساب نهایی را انجام می‌دهید.

ویژگی های یک تالار پذیرایی خوب
ویژگی های یک تالار پذیرایی خوب

محیط و فضای سالن عروسی

فضای سالن عروسی باید زیبا ، شیک و دل‌نشین باشد به‌طوری‌که میهمانان وقتی وارد سالن شدند احساس راحتی داشته باشند. فضای سالن باید باز و بزرگ باشد که جای نشستن ، قدم زدن ، رقص و شادی و… را برای مهمانان فراهم کند که این موارد یکی از ویژگی‌های مهم یک سالن جشن عروسی به شمار می‌رود.

گل‌آرایی و نورپردازی سالن

زیبایی سالن به‌وسیله برخی آیتم‌ها انجام می‌شود. تزئین سالن با گل‌های زیبا که در برخی از سالن‌ها ازگل‌های طبیعی استفاده می‌شود و نورپردازی نقش زیادی را در شکوه جشن عروسی دارند.

داشتن پارکینگ اختصاصی

قطعاً بیشتر میهمانان شما با ماشین شخصی خود به عروسی می‌آیند و علاقه ندارند که مدت‌زمان زیادی را در خیابان‌های اطراف به دنبال جای پارک بگردند. پس یکی دیگر از موارد ضروری برای تمامی تالارهای پذیرایی داشتن پارکینگ اختصاصی است.

داشتن جایگاه زیبا برای عروس و داماد

جایگاه عروس و داماد همیشه متفاوت از سایر قسمت‌های سالن عروسی است و این تفاوت باید به شکل هنرمندانه‌ای نمودار باشد. وقتی شما در یک تالار پذیرایی لوکس بروید و به جایگاه عروس و داماد آن توجه کنید متوجه می‌شوید که جایگاه عروس به‌وسیله گل ، نورپردازی ، پرده‌های حریر و ساتن ، مبلمان های لوکس ، لوستر و… تزیین‌شده است. همچنین این جایگاه بالاتر از سطح سالن قرار می‌گیرد و دلیل آن این است که عروس و داماد بتوانند به تمام سالن اشراف داشته باشند.

ویژگی های یک تالار پذیرایی خوب
ویژگی های یک تالار پذیرایی خوب

آزمودن غذا و کیفیت سرویس‌دهی

بعدازاینکه تالار موردنظر خود را انتخاب کردید قبل از عقد قرارداد ، کیفیت غذا و پذیرایی را آزمودن کنید. معمولاً مشتری یک‌شب به‌صورت سرزده به تالار یا باغ رفته و بعد از ملاقات با مدیر تالار تقاضای تست غذا و مشاهده نوع سرویس‌دهی را می‌کند . پرسنل خدمات عروسی باید به کار خود مسلط باشند و به‌تمامی قسمت‌های سالن سر بزنند. ضمن اینکه برطرف کردن نیازهای مهمانان در اولویت است. یک تالار خوب باید دارای ویژگی‌هایی مانند سرویس‌دهی مهمانداران به‌صورت حرفه‌ای ، برخورد آن‌ها با مهمانان ، نوع لباس آن‌ها و فرم کارکنان، کیفیت ظروف پذیرایی و … باشد.

داشتن اتاق پرو لباس بزرگ

وجود اتاق پرو برای سالن عروسی ضرورت دارد. مهمانان در بدو ورود به سالن قصد تعویض لباس خود رادارند. بنابراین باید مکان مجزایی وجود داشته باشد تا بتوانند به‌راحتی خود را برای حضور در جشن حاضر کنند. در سالن‌های شیک اتاق‌های پرو دارای کمدهای ویژه و بزرگ ، آینه‌های قدی و میزهای آرایش ، رخت‌آویز و… است.

اتاق عقد تمیز و به‌روز

وجود یک اتاق عقد تمیز و به‌روز همراه با گل‌آرایی و تزئینات زیبا یکی از بخش‌های مهم تالار عروسی است چراکه برای عکاسی و فیلم‌برداری عروس و داماد به همراه مهمانان بسیار ضرورت دارد.

شکل ظاهری تالار یا باغ عروسی

یک تالار یا باغ عروسی مناسب باید ازنظر شکل ظاهری و معماری ساختار زیبا و متناسبی داشته باشد. رنگ دیوارها تأثیر زیادی بر روحیات مهمانان دارد. سالن‌هایی که سقف کوتاه و دیوارهایی بارنگ‌های کدر دارند، دلگیرند و احساس خوبی به مهمانان نمی‌دهد.

ویژگی های یک تالار پذیرایی خوب
ویژگی های یک تالار پذیرایی خوب

روکش صندلی‌ها و رومیزی‌ها

باید توجه داشته باشید که روکش صندلی‌ها و میزها علاوه برداشتن رنگ و طرح زیبا نباید هیچ‌گونه پارگی ، لک و کثیفی داشته باشد. حتماً به مدیر تالار تأکید کنید که برای مهمانی شما ، روکش‌ها و رومیزی‌ها می‌بایست تمیز باشند و حتی‌الامکان روز قبل شسته شده باشند در غیر این صورت ممکن است در روز عروسی شما ، برخی از مهمانان شاهد روکش‌های صندلی و رومیزی‌های کثیف و لک شده باشند.

میز شام عروس و داماد

معمولاً تالارهای عروسی ، یک میز جداگانه را برای صرف شام عروس و داماد در نظر می‌گیرند و آن را با گل و شمع و … تزئین می‌کنند. برخی از تالارهای عروسی هزینه این میز را جداگانه محاسبه می‌کنند و برخی نیز به‌عنوان هدیه آن را در نظر می‌گیرند. به‌طورکلی اگر ازنظر هزینه مشکلی نداشته باشید ، ایده خوبی است و می‌تواند شکلی رمانتیک به مجلس شما بدهد. ضمن اینکه در عکس و فیلم عروسی شما نیز ماندگار خواهد شد.

سرویس‌های بهداشتی

استفاده مهمانان از سرویس بهداشتی امری اجتناب‌ناپذیر است. درصورتی‌که سرویس بهداشتی تمیز نباشد، نمی‌توان سالن عروسی را در ردیف بهترین‌ها محسوب کرد.

سرکشی و بررسی نهایی

حتماً روز قبل از مراسم ، به باغ یا تالار خودسر بزنید تا مطمئن شوید که همه‌چیز مرتب است. تمیزی روکش‌های صندلی و رومیزی‌ها ، تعداد صندلی‌ها ، نورپردازی ، تزئینات و خلاصه همه‌چیز را بررسی کنید. این سرکشی و حساسیت شما ، به مدیریت تالار نیز ثابت می‌کند که شما نسبت به همه‌چیز حساس هستید و در جهت جلب رضایت شما تلاش خواهد کرد.

×