بهترین راه برای کنار آمدن با همسر لجباز

چگونگی رفتار با همسر لجباز

لجبازی، بازی خطرناکی است که برخی از زوجین به‌خصوص در سال‌های اول زندگی مشترکشان برای نشان دادن قدرت خود به یکدیگر در پیش می‌گیرند. برخی افراد فکر می‌کنند اگر در بسیاری از موارد نظر همسر خود را تأیید کنند و مطابق میل همسر خود عمل کنند، دیگر باید تا آخر عمر حرف‌شنو و مطیع محض او باشند. در این مقاله سایت تالار پلاس می‌خواهد که به شما بگوید این طرز فکر شما تا چه حد می‌تواند اشتباه باشد و راه درست کنار آمدن با همسر لجباز را برای شما توضیح داده است که در ادامه همراه ما باشید.

بهترین راه ورود به قلب آقایانی که در فرهنگ ما بزرگ‌شده‌اند ارتباط صمیمانه برقرار کردن با خانواده همسرتان است. خانم‌های عزیز توجه داشته باشید که شما با شکایت‌های وقت و بی‌وقت از مادر شوهرتان پیش همسرتان اصلاً از مهر مادری کم نمی‌کنید. با این کار فقط شما ارج و منزلت خود را در نگاه همسرتان از دست می‌دهید.

بهترین راه برای کنار آمدن با همسر لجباز
بهترین راه برای کنار آمدن با همسر لجباز

نحوه برخورد با همسر لجباز

وقتی بین زوجین لجبازی اتفاق بیوفتند اگر هیچ‌کدام از آن‌ها سعی نکنند که مشکل را برطرف کنند زندگی‌شان رو به تعارض می‌رود. در این میان قضیه درجایی جدی می‌شود که فرزندی هم وجود داشته باشد که دیگر کار بسیار سخت‌تر می‌شود و آن فرزند هم ممکن است دچار اختلالات اضطرابی شود.

در هنگام مواجه‌شدن با لجبازی همسر، بهترین اقدام و بهترین کار چیست؟

از اولین و مهم‌ترین راهکارهای برخورد با لجبازی همسر، در لحظه اول سکوت کردن است. زیرا اگر در برابر این حالت ما هم شروع به نشان دادن خشم داشته باشیم، لجبازی همسرتان بیشتر می‌شود. پس در مرحله اول سعی کنید با این رفتار مدارا نمایید.

عامل دیگری که می‌تواند در ایجاد این حالت کمک کند، لحن صحبت کردن و گفت‌وگوی طرفین است. برخی اوقات این‌قدر لحن صحبت خانم و یا آقا بسیار تند و یا با کنایه است، که باعث می‌شود طرف مقابل لجبازی کردن را در پیش بگیرد.

بهترین راه برای کنار آمدن با همسر لجباز
بهترین راه برای کنار آمدن با همسر لجباز
راهکارهایی برای از بین بردن لجبازی همسر
 • در هنگام ایجاد حالت لجبازی در همسرتان، در آن لحظه با او مدارا نمایید.
 • سعی کنید از لحن کلمات منفی و همراه با کنایه استفاده نکنید. زیرا منجر به بالا رفتن لجبازی همسرتان می‌شود.
 • با همسرتان بحث نکنید و عصبانیتش را بیشتر نکنید.
 • سعی کنید همسر لجبازتان را در لحظه لجبازی به آرمش دعوت کنید.
 • در گفتن ویژگی‌های منفی همسرتان بسیار مواظب باشید. سعی کنید موقعیت سنجی را داشته باشید. شما باید در یک موقعیت مناسب که همسرتان در شرایط جسمانی و روحی متعادل قرار دارد ویژگی‌های منفی او را بیان کنید.
 • تا زمانی که می‌بینید همسرتان هنوز عصبی است، سعی کنید راجع به آن موضوعی که لجبازی همسرتان را برانگیخته کرده است، صحبت نکنید.
 • همسرتان را به دلیل انجام دادن کارهای مثبت، هرچند کارهای کوچک و کم‌اهمیت‌تر، تحسین کنید.
 • اگر همسرتان در حالت لجبازی دقایق طولانی را به بحث کردن و حرف زدن طولانی پرداخت، اجازه بدهید که حرف‌هایش را کامل بزند تا تخلیه هیجانی بشود.
 • مهارت‌های گفت‌وگوی صحیح را یاد بگیرید.
 • در صحبت کردن با همسرتان سعی کنید جملاتتان را با تو شروع نکنی. زیرا فاعل تو، نشان‌دهنده مقصر بودن و یا سرزنش کردن هست. بهتر است جمله‌های ما با فاعل من شروع بشود.

867 total views, 1 views today

 1. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

×